Друк

Держава визнала документи про вищу духовну освіту викладачів і випускників КПБА

20 грудня 2016 року відбулася знакова й довгоочікувана подія для української богословської освіти й науки: в залі колегії Міністерства освіти і науки України проходила урочиста церемонія вручення перших свідоцтв про державне визнання документів про вищу духовну освіту, а також дипломів про наукові ступені й атестатів про вчені звання державного зразка.

Як відомо, влітку 2014 року було ухвалено Закон України «Про вищу освіту», який передбачив можливість державного визнання документів про вищу духовну освіту, наукові ступені та вчені звання осіб, які на день набрання чинності цим Законом здобули освіту, захистили дисертації на здобуття наукових ступенів та отримали вчені звання у вищих духовних навчальних закладах.

Державне визнання документів про вищу духовну освіту, наукові ступені та вчені звання, виданих вищими духовними навчальними закладами, здійснюється відповідно до Закону України «Про вищу освіту», Порядку державного визнання документів про вищу духовну освіту, наукові ступені та вчені звання, виданих вищими духовними навчальними закладами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України за № 652 від 19 серпня 2015 року та відповідно до низки наказів Міністерства.

Із вересня 2016 р. ухвалено позитивні рішення щодо визнання 106 документів про вищу духовну освіту, 7 документів про присвоєння вчених звань, а також 13 дипломів про присудження наукових ступенів, виданих вищими духовними навчальними закладами.

«Я вважаю, що держава мала борг перед боголовською освітою, адже, розібравшись у цьому питанні, стає очевидним, що духовна освіта, якщо вона відповідає існуючим критеріям, цілком заслужено має визнаватися державою», – зазначила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Вона також наголосила, що зараз Україна – єдина країна, в якій здійснюється державне визнання не лише дипломів, виданих після прийняття рішення про визнання, а й раніше виданих дипломів духовних навчальних закладів.

Для цього було створено 2 комісії – Комісію з державного визнання документів про вищу духовну освіту та Комісію з державного визнання документів про наукові ступені та вчені звання.

На розгляд Комісії з державного визнання документів про вищу духовну освіту загалом надійшло 308 справ.

«Під час засідань нашої комісії ми мали можливість переконатися в тому, що вища духовна освіта в Україні проводить підготовку і дає рівень освіченості, що цілком відповідає високим вимогам, які ставить Українська держава. Хотів би відзначити також позитивний досвід співпраці з представниками різних релігійних центрів у складі нашої комісії, завдяки яким було можливо оперативно та якісно розглянути усі питання, пов’язані з визнанням документів про вищу духовну освіту», – зазначив голова Комісії з державного визнання документів про вищу духовну освіту Олег Шаров.

До Комісії з державного визнання документів про наукові ступені та вчені звання надійшло 32 справи щодо визнання наукових ступенів та 8 стосовно визнання вчених звань. «Ухвалено позитивне рішення щодо визнання 13 дипломів про присудження наукових ступенів та 7 документів про присвоєння вчених звань», – повідомив голова Комісії з державного визнання документів про наукові ступені та вчені звання Андрій Шевцов.

В урочистостях також взяли участь члени Комісій з державного визнання документів про вищу духовну освіту, наукові ступені та вчені звання, виданих вищими духовними навчальними закладами, представники релігійних організацій України, члени Громадської ради з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями при МОН України, представники та випускники вищих духовних навчальних закладів.

Від Української Православної Церкви Київського Патріархату зі словами вдячності особисто Лілії Михайлівні Гриневич та всьому колективу Міністерства освіти і науки України звернувся перший проректор Київської православної богословської академії протоієрей Олександр Трофимлюк.

Варто зауважити, що протоієрей Олександр Трофимлюк став першим з-поміж українських богословів, хто пройшов процедуру державного визнання документів про вищу духовну освіту, наукові ступені та вчені звання від бакалавра до доктора наук і професора.

«Переконаний, що сьогоднішня подія стане значним поштовхом розвитку й утвердження української богословської освіти та науки», – підсумував отець Олександр.

Серед тих, хто отримали свідоцтва та дипломи й атестати державного зразка, вагому частку становлять викладачі й випускники Київської православної богословської академії, зокрема Патріарший намісник та ректор КПБА митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній, декан богословського факультету Олександр Якович Мирончук, проректор з наукової роботи протоієрей Віталій Клос, учений секретар священик Сергій Колот, завідувач кафедри богослів’я та філософії протоієрей Костянтин Лозінський, завідувач кафедри біблійних і філологічних дисциплін протоієрей Ярослав Романчук, завідувач кафедри церковно- історичних і практичних дисциплін Святослав Михайлович Чокалюк, доцент кафедри богослів’я та філософії протоієрей Олег Маланяк, доцент кафедри богослів’я та філософії протоієрей Володимир Сміх, старший викладач кафедри церковно- історичних і практичних дисциплін протоієрей Петро Бойко, старший викладач кафедри богослів’я та філософії протоієрей Павло Мельник, старший викладач кафедри богослів’я та філософії Костянтин Олександрович Москалюк, викладач кафедри церковно- історичних і практичних дисциплін священик Іван Сидор, викладач кафедри церковно- історичних і практичних дисциплін Микола Ярмусь.

Окрім того, державні документи отримали ректор Волинської православної богословської академії протоієрей Володимир Вакін та завідувач богословського відділення Київської православної богословської академії при філософсько-теологічному факультеті Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича протоієрей Микола Щербань.

Прес-служба КПБА
за матеріалами прес-служби МОН України

Поширити у соцмережах