Друк

У Київській православній богословській академії відбувся круглий стіл

30 березня 2017 року в залі засідань Вченої ради з благословення ректора КПБА митрополита Переяслав –Хмельницького і Білоцерківського Епіфанія кафедрою церковно-історичних і практичних дисциплін було проведено круглий стіл «Типікон і сучасна богослужбова практика: проблеми церковного календаря».
У роботі круглого столу взяли участь викладачі кафедри, аспіранти та студенти вишу. Захід розпочався із молитви “Царю Небесний”.
По завершенні молитви до учасників круглого столу із привітанням та вступним словом звернувся головуючий заходу, завідувач кафедри церковно-історичних і практичних дисциплін КПБА, кандидат богословських наук, доцент Святослав Михайлович Чокалюк. Потім слово було надано першому доповідачу кандидатові богословських наук, доцентові протоієрею Михаїлу Лесюку, який виступив із доповіддю «Суперечки про час та визначення дня святкування Пасхи у древній Церкві». Далі із доповідями виступили секретар кафедри церковно- історичних і практичних дисциплін КПБА, кандидат богословських наук протоієрей Петро Бойко, який розкрив тему «Історичні документи для вивчення церковного календаря» та кандидат богословських наук, старший викладач кафедри богослів’я та філософії КПБА диякон Михаїл Омелян із виступом «Богослів’я та дата святкування Різдва Христового».
Наостанок виступив кандидат богословських наук, викладач кафедри церковно-історичних і практичних дисциплін КПБА, диякон Юрій Мигаль, який присвятив свою доповідь темі «Спроба вирішення календарного питання на Помісному соборі 1917-1918рр.» Під час засідання між учасниками круглого столу відбулася жвава дискусія.
Також у програмі круглого столу була заявлена доповідь викладача кафедри церковно-історичних і практичних дисциплін КПБА, кандидата церковно-історичних наук, протодиякона Василя Дідори на тему «Правила вичислення (вирахування) та визначення дня святкування Пасхи».
Завідувач кафедри підвів підсумок роботи круглого столу і висловив подяку доповідачам за проведену наукову працю. На закінчення учасники круглого столу проспівали молитву «Достойно є».


Аспірант I року навчання Кузьменко Тарас

Фото: священик Іван Сидор, Олександр Була

Поширити у соцмережах