Друк

У КПБА відбувся круглий стіл “Діяльність українських князів у поширенні євангельської проповіді в Європі”

11 травня 2017 року в Київській православній богословській академії з благословення ректора митрополита Епіфанія відбувся круглий стіл “Діяльність українських князів у поширенні євангельської проповіді в Європі”. Захід ініційований та проведений кафедрою церковно-історичних і практичних дисциплін.
В роботі круглого столу взяли участь митрополит Паризький Мішель (Лярош), кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інституту української археографії та джерелознавства імені М. С. Грушевського НАН України Гордієнко Дмитро Сергійович, доктор історичних наук, заступник Генерального директора з наукової роботи Національного заповідника «Софія Київська» Корнієнко В’ячеслав Васильович, мистецтвознавець, член Спілки художників України Крутенко Наталія Григорівна, директор фестивалю annadekievfest Федір Баландін, викладачі, духовенство, аспіранти та студенти КПБА.
Розпочалося засідання молитвою, після чого завідувач кафедри церковно-історичних і практичних дисциплін КПБА, доцент Святослав Михайлович Чокалюк розповів присутнім про мету круглого столу. Доповідачі зосередили особливу увагу на постаті Анни Ярославни. Зокрема В’ячеслав Корнієнко розповів про автографи Анни Ярославни у Софії Київській, також Наталія Крутенко зазначила на проблемах висвітлення життєпису доньок Ярослава Мудрого. У своєму слові Федір Баландін розповів присутнім про унікальні події які відбувалися на заходах присвячених Анні Ярославні. Головний доповідач, митрополит Паризький Мішель (Лярош), розповів про особливе шанування Анни Ярославни у Франції. Також владика Мішель презентував свою книгу: «Історія народження автономного Екзархату Київської Митрополії до її викрадення Московським патріархатом. Історико-канонічний аналіз Томосу про першу українську автокефалію 1924р. До питання автокефалії в історії Православної Церкви». На завершення роботи круглого столу завідувач кафедри подякував за змістовні доповіді та побажав усім присутнім плідної наукової діяльності. Завершилося засідання спільною молитвою.

Тарас Сич,
аспірант 1-го року навчання КПБА

Поширити у соцмережах