Друк

Проректор з наукової роботи КПБА взяв участь в Міжнародній конференції

11 травня 2017 року в приміщенні Державної установи «Інститут всесвітньої історії Національної академії наук України» (м. Київ, вул. Леонтовича, 5, Зала засідань Вченої ради (1-й поверх, к. 105) проходила міжнародна науково-практична конференція «Подолання наслідків тоталітаризму як шлях формування стабільності у Балто-Чорноморському регіоні». Співорганізаторами заходу згідно з програмою виступили також Міністерство інформаційної політики, громадська організація «Український центр ісламознавства», громадська організація «Інститут геополітичного виміру», польсько-український інформаційний портал «POLONEWS».

Для обговорення було винесено ряд питань щодо гармонізації суспільних відносин у Балто-Чорноморському регіоні, викликів українсько-польському стратегічному партнерству, депортації кримських татар.

З благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета до учасників конференції звернувся протоієрей Віталій Клос, який наголосив на необхідності вивчення означеного питання для розуміння сутності тоталітаризму, який у всі часи та в різних народів має подібні засоби та характеристики своєї антихристиянської діяльності, а перш за все це знищення святинь, духовенства й інтелігенції і взагалі всіх тих хто здатен думати і діяти вільно. Вітальні слова також мали протоієрей УГКЦ Олекса Петрів, муфтій Ахмед Тамім, директор «Інституту всесвітньої історії» Андрій Кудряченко, представник польського посольства Яцек Жур. З доповідями виступили науковець з Польщі Лукаш Адамський, головний редактор порталу «Крим і кримські татари» Гульнара Бекірова, Валерій Бебик та Оксана Мітрофанова тощо. Як запевняли організатори наукового заходу матеріали конференції будуть опубліковані у тематичному збірнику.

Поширити у соцмережах