Друк

Патріарше богослужінні у храмі на честь святителя Миколая Чудотворця (Притиски) на Подолі

19 грудня 2016 року, в день пам'яті святителя Миколая, Мир Лікійських Чудотворця, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію в столичному храмі святителя Миколая Притиски на Подолі.

Перед входом до храму Патріарха Філарета привітали дітки парафіяльної недільної школи, які, отримавши святительське благословення, піднесли Предстоятелю коровай та квіти.

За богослужінням Святійшому Владиці співслужили: Патріарший намісник митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній; керуючий справами Київської Патріархії архієпископ Вишгородський Агапіт; настоятель храму, благочинний Подільського району міста Києва протоієрей Олег Маланяк та духовенство парафії.

У своїй проповіді Патріарх Філарет розповів про життя і подвиги святителя Миколая та закликав вірян брати приклад з угодника Божого у його вірі, відданості Істині, милосерді та любові до ближніх.

"Щоб уподібнитись до святого Миколая - нам треба любити людей, виконувати заповідь Божу - любити ближніх, як самого себе. Якщо ми будемо любити своїх ближніх як самого себе, то ми будемо уподібнюватись і святителю Миколаю і всім іншим святим" - відзначив Патріарх.

За богослужінням молилась велика кількість вірян, так що величний старовинний храм ледь вміщав всіх бажаючих помолитись до святого Миколая. Завершилося богослужіння молебнем до святителя Миколая Чудотворця.

Настоятель храму протоієрей Олег Маланяк подякував Святійшому Патріарху Філарету за візит та подарував Предстоятелю букет квітів.

За прекрасною українською традицією, з благословення Патріарха Філарета, священнослужителі вручили кожній дитині, яка була присутня на літургії, солодкі подарунки.

Напередодні свята, 18 грудня ввечері, Предстоятель Київського Патріархату звершив Всенічне бдіння у Свято-Володимирському кафедральному соборі.

Поширити у соцмережах