Друк

Богослужіння понеділка Страсного тижня

10 квітня 2017 р., у Страсний понеділок митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній, звершив Літургію Ранішосвячених Дарів у соборі св. Георгія Переможця Києво-Видубицького Михайлівського монастиря.

Під час богослужіння ряд кліриків Переяслав-Хмельницької єпархії за ревне служіння Церкві до дня Святої Пасхи були удостоєні чергових священичих нагород.

Страсним тижнем називається останній тиждень перед Пасхою. Таку назву цей тиждень має тому, що він присвячений споминам про останні дні земного життя Спасителя: Його страждання, хресну смерть і погребіння. Всі дні Страсного тижня називаються "Великими" - Великий Понеділок, Великий Вівторок і т.д, також вживається епітет "Страсний".

Через особливе значення і велич духовних спогадів та богослужінь, Страсний тиждень не включений у богослужбове коло Великого посту, а стоїть окремо, як перехід від Святої Чотиридесятниці до Світлого Христового Воскресіння. Страсний тиждень особливий тим, що є найсуворішим періодом посту. Християни роздумують над страстями Ісуса Христа і готуються до зустрічі з Ним.

Поширити у соцмережах