Київська православна богословська академія

×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 66

Хор Київської православної богословської академії

Українській духовній музиці більше ніж тисячоліття. Не багато народів можуть пишатися таким багатством. Два десятиріччя тому в стилобаті Андріївської церкви відродилась Київська духовна семінарія і для звершення богослужінь був створений хор семінаристів під керівництвом прот. Валерія Семанцо.

На продовження цієї традиції та щоб відродити українську духовну музику у стінах Київської Православної Богословської Академії трудиться і співає хор, який складається із аспірантів та студентів КПБА, майбутніх священнослужителів. Хор співає старовинні піснеспіви 16-17 ст., партесні концерти, монодії, традиційні наспіви різноманітних монастирів, а також духовні твори сучасних композиторів. Літургійна музика заснована на найскладніших піснеспівах, відтворення яких потребує особливих навичок, зусиль та молитовності.

Українська древня пісенна православна традиція відрізняється внутрішньою силою і музичною красою і відтворена у випущених дисках хору КПБА "Піснеспіви Всенічної" та "Гласи". За час існування хору його регентами були: прот. Іоан Михайлишин, Мстислав Юрченко, Олександр Бондаренко, прот. Петро Бойко.

Сьогодні хором регентують диякон Юрій Мигаль та Надія Купчинська.

Наразі Хор бере участь у святкових богослужіннях у Свято-Володимирському Патріаршому соборі, у Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі та щонеділі і в святкові дні у академічному храмі святого апостола і євангелиста Іоана Богослова. Також хор співав під час інтронізації Блаженнішого Епіфанія, Митрополита Київського і всієї України у соборі Святої Софії. Бере участь у державних заходах, які супроводжуються молитвою.

Сприяють відродженню традицій минулих століть Блаженніший Епіфаній, Митрополит Київський і всієї України та ректор КПБА прот. Олександр Трофимлюк, які опікуються хором.

Гармонійне звучання хору, сповнене тепла та щирої любові до Бога і до ближнього безперечно є ознакою відродження української культури та духовності.
Слухаючи піснеспіви хору студентів КПБА в храмі Божому і підносячи молитви до Господа про прощення гріхів, ми вчимося молитися, вірити, надіятися, терпіти, прощати і любити.

video

 

ВІДЕО:

1. Достойно є (І. Небесний; соло: Надія Купчинська, Тарас Юречко).

2. Єдинородний Сину (М. Рєчкунов).

3. Взбранной Воєводі (Д. Алєманов).

4. Благослови душе моя Господа (І. Флегменко).

5. Богородице Діво радуйся (М. Леонтович).

Список хористів КПБА

View the embedded image gallery online at:
https://www.kpba.edu.ua/about/chor.html#sigProId29219ca619