Кафедра діє з 1 вересня 2014 року (коли були об’єднані кафедра Священного Писання Старого і Нового Завітів з кафедрою філології).

Предмети: Священне Писання Старого Завіту, Ісагогіка Священного Писання Старого Завіту, Текстологія Священного Писання Старого Завіту, Священне Писання Нового Завіту, Ісагогіка Священного Писання Нового Завіту, Текстологія Священного Писання Нового Завіту, Біблійна герменевтика, Біблійне богослів’я, Іврит, Грецька мова, Латинська мова, Культура наукової української мови, Англійська мова, Англійська мова (для науковців), Українська мова (за професійним спрямуванням) .

Члени кафедри:

Мій портретЗавідувач кафедри – кандидат наук із богослів'я, доцент протоієрей Ярослав Романчук.

Професор – доктор наук із богослів'я, професор митрополит Київський і всієї Укераїни Епіфаній (Думенко).

ZvonskaПрофесор – доктор філологічних наук, професор Звонська Леся Леонідівна.

Boyko AllaПрофесор – доктор філологічних наук, професор Бойко Алла Анатоліївна

Мирончук Олександр ЯковичПрофесор – кандидат наук із богослів'я, кандидат філологічних наук, доцент Мирончук Олександр Якович.

Доцент – кандидат богословських наук, доцент протоієрей Леонтій Никитенко.

священик Сергій Колот

Доцент – кандидат богословських наук священик Сергій Колот

Старший викладач – кандидат богословських наук протоієрей Володимир Тимощук.

Викладач Ткачова Віталіна Леонідівна.