Київська православна богословська академія

У Києві презентували книгу, присвячену патріарху Філарету

У Києві презентували видання “Православна Церква в українському державотворенні” на пошану Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета.

На цьому наголошували учасники презентації, що відбулася в Українському кризовому медіа-центрі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Цей збірник є спеціальним випуском наукової серії “Світові традиції державного управління”. Книжка присвячена такій непересічній постаті, як патріарх Філарет, який завдяки своєму жертовному служінню зробив все для того, щоб Українська церква відбулася, щоб була Українська держава. І сьогодні кожен з нас розуміє, що саме завдяки таким людям ми можемо робити епохальні кроки в національному державотворенні”, - підкреслив Володимир Омельчук - голова Всеукраїнської громадської організації “Чесне слово”.

Народний депутат України Юрій Шухевич, подякував науковцям за висвітлення ролі церкви в житті української держави. Він нагадав, що радянська влада доклала всіх зусиль, аби знищити Українську церкву.

“Ми знаємо, як переслідували і знищували Українську автокефальну православну церкву більшовики на самому початку панування тут, в Україні. Як вони нищили Українську Греко-Католицьку Церкву. Ми знаємо, як уже тоді, коли ми стали незалежною державою, було багато зроблено з їх боку, щоб Помісна Українська Православна церква не відбулася”, - сказав Шухевич.

Водночас депутат зазначив, що дух українського народу не змогли знищити і він відродив свою Православну церкву.

“І внесок патріарха Філарета у цю справу величезний. Він від самого початку робив усе для того, щоби ми мали таку церкву. Сьогодні, коли ми говоримо про церкву і про владу, про те, що сталося в останні дні, коли ми отримали від Вселенського патріарха томос, маємо, в першу чергу, схилити голову в пошані до Патріарха Філарета”, - наголосив він.

Відомий історик, професор Київського національного університету ім. Т.Шевченка Володимир Сергійчук також підкреслив, що Україна нині переживає історичні дні., пов’язані з одержанням томоса.

“Нам випало велике щастя. Наші предки чекали цієї події тисячу років — щоб нас визнали повноцінною нацією, яка має право на власну помісну церкву. Ми дочекалися. І звичайно велика заслуга в цьому патріарха Філарета”, - наголосив Сергійчук.

А відомий релігієзнавець, професор Дмитро Степовик назвав книжку “поклоном української інтелігенції патріарху Філарету до його 90-річчя”.

“Цінуймо таких людей, це рідкісні люди”, - закликав він.

Своєю чергою директор Центрального державного архіву кінофотофондокументів України ім. Г. С. Пшеничного Владислав Берковський зауважив, що книга не є класичним академічним виданням.

“В першу чергу це своєрідний лист подяки, лист пошани до великого громадянина, подвижника, провідника. І це те, що ми робили із щирою душею”, - сказав він.

Збірник містить статті та матеріали, авторами яких, крім науковців, є громадські діячі, журналісти. Книга побачила світ 2019 року у видавництві “Прометей”.

Джерело

© Київська православна богословська академія: офіційний сайт провідного закладу вищої духовної освіти України