Київська православна богословська академія

Презентація книги

У слові до присутніх професор протоієрей Віталій Клос закцентував увагу на терміні «автокефалія»; розтлумачив значення боротьби рівноап. Володимира за незалежність держави; наголосив на тому, що Київська митрополія ще за візантійського імператора Лева Мудрого (881–911 рр.) значилась за різними джерелами на 60-му або на 61-му місці в диптиху Константинопольського патріархату. При цьому хоч Київська Русь мала митрополію, але грамоти від Вселенського Патріарха завжди отримувала з олов’яними печатками – як до автокефальних Церков.

Проректор із наукової роботи додав, що незалежність митрополії була засвідчена й в питаннях канонізації князів Бориса й Гліба в 1018 році; відмітив, що греки не сильно бажали йти на такий крок.
Описані та інші цікаві сторінки історії Української Церкви були репрезентованими слухачам автором книги.
На завершення свого виступу професор протоієрей Віталій Клос підкреслив, що зараз у розбудові Православної Церкві України беруть активну участь і миряни, які громадами приєднуються до неї.

Директор Інституту археографії та джерелознавства Георгій Папакін відзначив актуальність представленого дослідження, яке допомагає широкого загалу зрозуміти кінцевий результат отримання Томосу, а також самого процесу автокефалії. Пан Георгій висловив сподівання, що проф. прот. Віталій надалі презентує розлогішу монографію про автокефалію.

Зі словами вдячності за вагому працю – «наріжний камінь» – виступили професор Інституту національної журналістики КНУ ім. Т. Шевченка Алла Бойко; благочинний академічного храму апостола Івана Богослова прот. Павло Мельник.

Прес-служба КПБА 

© Київська православна богословська академія: офіційний сайт провідного закладу вищої духовної освіти України