Київська православна богословська академія

Вечір пам’яті великого українського художника-іконописця Івана Сидоровича Їжакевича

 У Київській православній богословській академії на базі Наукового студентського товариства імені митрополита Даниїла Чокалюка відбувся вечір пам’яті великого українського художника-іконописця Івана Сидоровича Їжакевича (1864-1962).

Він присвячений 155-річниці від дня народження митця. З вітальним словом до учасників звернувся куратор товариства, директор Наукової бібліотеки КПБА протоієрей Павло Мельник. З доповіддю про життєвий шлях і творчість І.С. Їжакевича виступив старший науковий співробітник Національного музею медицини України Дмитро Назаренко. Особливу увагу було приділено його сакральному доробку, в якому традиції канонічного іконопису поєднано з глибоко індивідуальним новаторським підходом. Детально розглянуто розписи храмів Києво-Печерської Лаври, на Козацьких могилах, київських церков як дореволюційного періоду, так і 1940-50-х років. Наголошено на ролі Їжакевича у формуванні самобутньої української іконописної школи, необхідності осмислення і використання його доробку, належного вшанування пам’яті.

На зустрічі були присутні нащадки художника – онука Олена Михайлівна Їжакевич та праонука Ольга Анатоліївна Пригодюк. О.М. Їжакевич поділилася родинними спогадами про митця, окреслила коло спілкування та зацікавлень, наблизила присутніх до його творчої лабораторії. Розповіла також про свого батька Михайла Івановича, який був різнобічно обдарованою людиною (хімік і композитор). Були представлені унікальні світлини, документи, ескізи творів І.С. Їжакевича з родинного архіву.

Постать Івана Сидоровича Їжакевича, його феноменально довгий творчий шлях – це епоха в духовному житті українського народу. Присутні з великим зацікавленням сприйняли нову інформацію. Зустріч завершилася активним обговоренням почутого.

Підготував: прот. Павло Мельник
Фото: Олександр Була

© Київська православна богословська академія: офіційний сайт провідного закладу вищої духовної освіти України