Київська православна богословська академія

Актовий день КПБА

9 жовтня Православна Церква вшановує пам'ять святого апостола і євангеліста Іоана Богослова. Цей день є актовим у Київській православній богословській академії, яка в цьому році відзначила 30-річчя свого відродження.

Святкові заходи розпочалися з панахиди за всіма ректорами, професорами, викладачами й студентами, що впродовж чотирьох століть примножували велич і славу академії. Заупокійне богослужіння звершили ректор КПБА, професор протоієрей Олександр Трофимлюк та духовенство академічного храму.

Урочисте Всенічне бдіння 8 жовтня 2019 року в академічному храмі з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви (ПЦУ) Блаженнійшого Митрополита Епіфанія очолив митрополит Вінницький і Барський Симеон. Його Високопреосвященству співслужили архієпископ Чернівецький і Хотинський Герман, намісник Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря архієпископ Вишгородський Агапіт, ректор КПБА професор протоієрей Олександр Трофимлюк, ректори, проректори, викладачі духовних навчальних закладів з усієї України, братія Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря та духовенство храму.

9 жовтня 2019 року, святкову Божественну літургію очолив Предстоятель Української Православної Церкви (ПЦУ) Блаженнійший Митрополит Епіфаній у Михайлівському соборі монастиря.

Його Блаженству співслужили митрополит Вінницький і Барський Симеон, митрополит Львівський і Сокальський Димитрій, митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан, митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр, архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, архієпископ Чернівецький і Хотинський Герман, намісник монастиря архієпископ Вишгородський Агапіт, єпископ Запорізький і Мелітопольський Фотій, ректор КПБА протоієрей Олександр Трофимлюк, ректори та представники інших навчальних закладів Православної Церкви України, всечесна братія монастиря та запрошене духовенство.

На Великому вході завідувач кафедри богослів'я та філології КПБА, протоієрей Ярослав Романчук за ревне служіння Церкві був удостоєний Предстоятелем чергової священничої нагороди – права носіння митри. Також за богослужінням Блаженнійший владика звершив дияконську хіротонію над аспірантом КПБА іподияконом Андрієм Драпаком.

Наприкінці Божественної літургії Митрополит Епіфаній виголосив проповідь.

Після богослужіння, яке завершилось хресним ходом, відбулися урочистості в актовій залі академії.

На початку урочистого зібрання ректор КПБА, професор протоієрей Олександр Трофимлюк виголосив доповідь «Пастирське служіння в Православній Церкві України», в якій, зокрема, зазначив: «Задля успішної пастирської діяльності сучасний священик повинен бути освіченим та всебічно розвиненим, адаптованим до різноманітних умов та ознайомленим із середовищем, в якому повинен проповідувати. Його духовний, культурний, соціальний та психологічний рівень має відповідати вимогам сьогодення». Завершуючи виступ, отець Олександр побажав кожному аспіранту й студенту пам’ятати слова апостола Павла, які були звернені до Тимофія і які в майбутньому вони носитимуть на наперсних хрестах: «Будь взірцем для вірних у слові, в житті, в любові, в дусі, у вірі та в чистоті» (1 Тим. 4: 12).

Далі зі словами привітання до присутніх звернулися численні гості, які представляли свої навчальні заклади, зокрема, ректор Національного університету біоресурсів і природокористування України Станіслав Миколайович Ніколаєнко, ректор Київського університету права Національної академії наук України Юрій Ладиславович Бошицький, президент Київського міжнародного університету Хачатур Володимирович Хачатурян, проректор Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова Ігор Георгійович Вєтров, ректор Європейського університету Іван Іванович Тимошенко та ректор Національного авіаційного університету Володимир Миколайович Ісаєнко.

Наприкінці заходу до студентів КПБА звернувся Митрополит Епіфаній, який закликав їх завжди пам’ятати та втілювати в життя заклик апостола Іоана Богослова, який заповідав любити Бога усім своїм єством та любити ближнього, як самого себе. «Кожен із нас, а особливо студенти духовних навчальних закладів, – сказав Його Блаженство, – повинні цю істину втілювати в життя, щоб закласти добру основу, яка базується саме на любові. У майбутньому всі ви покликані стати пастирями Церкви Христової, бути жертовними, люблячими й милосердними, бути зразком для наслідування».

На завершення урочистого актового дня відбувся святковий концерт під керівництвом регентів диякона Юрія Мигаля та Світлани Мельниченко. Усім присутнім було презентовані чудові виступи хору КПБА, ансамблю "Віра вічна", Дмитра Кундеуса, Костянтина Кушнірюка та Шовгенюка Іллі.Прес-служба КПБА
Фото: Олександр Була, священик Іван Сидор

 

© Київська православна богословська академія: офіційний сайт провідного закладу вищої духовної освіти України