Київська православна богословська академія

Семінар «Особливості душпастирської роботи в пенітенціарних установах при підготовці до звільнення засуджених»

22 жовтня в Київській православній богословській академії було розпочато дводенний семінар «Особливості душпастирської роботи в пенітенціарних установах при підготовці до звільнення засуджених».

Ректор КПБА, проф. прот. Олександр Трофимлюк повідомив, що соціальна робота – основний напрямок, в якому повинні служити віруючі: «Господь спитає нас скільки разів ми ходили до хворих та ув’язнених, а не скільки разів ми ходили на богослужіння. Коли ми лише починали говорити про співпрацю священнослужителів із засудженими при підготовці до їх звільнення, нашою метою було підкріпити соціальне служіння соціальною роботою, а соціальну роботу – служінням».

Керівник FREE ZONE Олексій Загребельний відмітив велику довіру засуджених до священнослужителів, тому для досягнення певних результатів потрібно об’єднати зусилля громадських, благодійних організацій та священнослужителів, що підсилить ефективність соціальної роботи із засудженими.
Начальник Управління соціально-виховної та психологічної роботи із засудженими Валерій Калівошко підтримав думку Олексія Загребельного, зазначивши, що близько одинадцяти тисяч засуджених висловлюють готовність до духовного відродження.

Заступник начальника адміністрації ДКВС Олег Турконов підтвердив, що для виконання завдання пенітенціарної системи – повернення людини до суспільства, до звичайного життя – потрібна допомога як неурядових організацій, так і релігійних.

Перша заступниця директора державної установи «Центр пробації» Ірина Янковець розповіла як священнослужителі можуть допомогти засудженим у соціальній адаптації. Присутні працювали у групах, описували реального клієнта, визначали його потреби та проблеми тощо.
Тренер, психолог, представник FREE ZONE у Полтавській області Ігор Прищепа презентував найкращі практики та методи роботи при підготовці до звільнення, зокрема, курси життєвих навичок, проведення мотиваційного консультування із засудженими, подолання бар’єрів у роботі з ув’язненими, особливості роботи з наркозалежними засудженими.

Священик Сергій Дмітрієв, керівник Eleos-Ukraine, наголосив, що Православна Церква України – перша Церква, яка заходитиме в пенітенціарні установи з новими знаннями, новими партнерами й новими напрямами роботи.

Прес-служба КПБА
Фото: Олександр Була

 

© Київська православна богословська академія: офіційний сайт провідного закладу вищої духовної освіти України