Київська православна богословська академія

Випуск у Київській православній богословській академії

З нагоди чергового випуску в академічному храмі святого апостола і євангелиста Іоана Богослова звершена Божественна літургія, яку очолив доцент протоієрей Петро Бойко. Йому співслужили випускники у священному сані.

Після завершення літургії ректор КПБА, професор протоієрей Олександр Трофимлюк, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, архієпископ Вишгородський Агапіт, викладачі, студенти й випускники духовного навчального закладу урочисто зустрічали Предстоятеля Православної Церкви України Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, який очолив подячний молебінь.

Після молебню Митрополит Епіфаній у своїй промові звернув увагу на непрості умови в цьому навчальному році, але карантинні обмеження не стали перешкодою для КПБА, впровадження дистанційної форми дозволило якісно продовжити навчання. Предстоятель Православної Церкви України закликав Боже благословення випускникам КПБА в плідному служінні на благо Церкви: «Шановні випускники, ви почерпнули знання, які тут давалися, щоб у майбутньому принести користь Церкві. Тож бажаю, щоби Господь давав вам сили й досвід для плідного служіння. І хоч боротьба й випробування тривають, але переконаний, що разом ми збережемо й утвердимо нашу державну і церковну незалежність».

Урочисту частину в актовій залі академії розпочав вітальним словом ректор КПБА протоієрей Олександр Трофимлюк.

У своїй промові отець ректор підкреслив високий рівень відповідальності й професіоналізму науково-педагогічних працівників та здобувачів вищої освіти, які належно трудилися на своєму місці та внесли свою лепту в спільну справу.

«Незважаючи на складні умови, академія в цей період пройшла процедуру акредитації двох освітніх програм зі спеціальності «Богослів’я» на першому (бакалаврському) та другому (магістерському) рівні вищої освіти».

Крім цих перемог КПБА в 2020 / 2021 навчальному році опублікувала новий випуск (двадцятий) «Трудів Київської Духовної Академії» та десятий збірник «Православ’я в Україні» за матеріалами однойменної конференції.

Також упродовж навчального року на засіданні спеціалізованої вченої ради Київської православної богословської академії відбувся успішний захист трьох кандидатських дисертацій, за результатами яких їхнім авторам і водночас випускникам нашої аспірантури було присуджено науковий ступінь кандидата філософських наук зі спеціальності «Богослів’я».

У цьому навчальному році академія переоформила ліцензії на провадження освітньої діяльності на першому (бакалаврському), другому (магістерському) та третьому (освітньо-науковому) рівнях вищої освіти з ліцензованим обсягом 100, 55 та 15 осіб на рік навчання відповідно.

Київська православна богословська академія співпрацює з провідними закладами вищої освіти України, а також розширює цю співпрацю. Як успішний приклад варто назвати навчання наших студентів старший курсів на військовій кафедрі Національного університету біоресурсів і природокористування України. У перспективі плануємо співпрацювати з Національним технічним університетом України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» і готувати військових священників(капеланів) і на його базі.

Започатковано проєкт для молодих вчених із числа здобувачів вищої освіти – постійнодіючий науковий семінар «Богословські студії», – де вони мають змогу презентувати та апробувати результати власних досліджень.

Наприкінці свого слова ректор КПБА побажав випускникам не зупинятися на досягнутому, а зростати далі від сили в силу, застосовувати набуті знання, вміння й навички на практиці, постійно вдосконалювати та розвивати їх, займатися самоосвітою впродовж життя, набувати додаткових компетентностей та кваліфікацій, пам’ятаючи слова апостола Павла, який сказав апостолу Тимофію:

«Нехай ніхто не гордує твоєю молодістю: але будь взірцем для вірних у слові, в житті, в любові, в дусі, у вірі, в чистоті.
Доки не прийду, займайся читанням, наставлянням, повчанням.
Не занедбуй дарування, що перебуває в тобі й дане тобі за пророцтвом із покладанням рук священства.
Про це турбуйся, у цьому перебувай, щоб успіх твій для всіх був очевидний.
Пильнуй себе самого та навчання; займайся цим постійно: бо, так роблячи, i себе спасеш i тих, що слухають тебе…» (1 Тим. 4: 12 – 16).

Після слів ректора професору кафедри богослів’я КПБА протоієрею Петру Зиничу було вручено диплом honoris causa.

Далі кожен випускник отримав диплом державного зразка і цінний подарунок від Предстоятеля нашої Церкви – альбом «Православна Церква України».

Зі словом привітання звернувся наставник другого року навчання магістратури протодиякон Василь Дідора, який наголосив на непересічній події в житті випускників: «Саме сьогодні ви стоїте на порозі двох шкіл: школи науки, яку пройшли в стінах нашої Альма Матері й школи життя, яку вам належить пройти, несучи людям світло Христової правди, мир і любов». Протодиякон Василь Дідора побажав випускникам кріпості душевних і тілесних сил у новій сторінці їхнього життя.

Продовжив слова вітання наставник четвертого курсу бакалаврату священник Михайло Омельян. Він пригадав, як при вступі в академію більшість студентів мріяли стати священниками, допомагати людям. «Саме сьогодні, – підкреслив наставник випускників бакалаврату, – у вас є можливість втілювати знання, здобуті у вищому духовному навчальному закладі, в чому нехай вам допоможе Господь».

Зі словами вдячності від імені випускних курсів звернулись староста четвертого курсу бакалаврату Петро Бойків і староста другого року навчання магістратури Роман Лопушинський.

Професор кафедри богослів’я КПБА, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій закцентував увагу на позитивній динаміці росту вищого духовного навчального закладу й побажав випускникам і надалі молитовно зростати на благо Православної Церкви України.

З промовою до випускників звернувся намісник Свято-Михайлівського Золотоверхого чоловічого монастиря архієпископ Агапіт. Його Високопреосвященство побажав молитовного заступництва архистратига Михаїла з небесним воїнством оберігати й допомагати вихованцям КПБА.

Підводячи підсумки заходу, Предстоятель Православної Церкви України ще раз привітав випускників з отриманням дипломів і наголосив на важливості дієвого пастирського служіння й ґрунтовної освіти для духовенства.

Завершенням урочистої події став святковий концерт, в якому взяли участь випускники регентського відділення, хор КПБА та ансамбль «Concordium», що діє при академії.

 

© Київська православна богословська академія: офіційний сайт провідного закладу вищої духовної освіти України