Київська православна богословська академія

Звернення Митрополита Епіфанія (1 березня 2022 р.)

Дорогі брати і сестри!

Перший день весни став шостим днем незламного опору України російській агресії. Завдяки витримці, взаємній допомозі, героїзму та жертовності мільйонів людей зламано план ворога швидко захопити столицю та знищити нашу державність. Весь цивілізований світ із захопленням дивиться на непохитність нашого протистояння тиранії.

За нашу свободу, за майбутнє нових поколінь доводиться платити страшну ціну. Лише демонічною люттю можна пояснити злочинні напади російських військ на мирних мешканців, обстріли житлових районів реактивною артилерією та ракетами.

Харків, Чернігів, Херсон, Маріуполь та інші міста сьогодні зазнавали атак, які не можуть бути кваліфіковані інакше, як акти державного тероризму та злочини проти людяності. Сьогодні ми довідалися про можливу ракетну атаку навіть на духовне серце України – Святу Софію. Також ракети під час обстрілу телевежі влучили в Бабин Яр – місце знищення нацистами десятків тисяч мирних людей в роки Другої Світової війни. Сьогодні там знову пролилася кров – вже від рук російських злочинців.

Всім, хто загинув у боротьбі за свободу і незалежність України, усім жертвам російського нападу – вічна пам’ять! Нехай душі їх спочивають з праведниками.

Дорогі брати і сестри!

Попереду в нас ще важка боротьба, але вже зараз кожному, окрім хіба що самого Путіна, зрозуміло – Україна перемагає. Перемагає завдяки незламності духу, надзвичайній жертовності, завдяки силі любові. Адже ця сила, яка єднає нас з Богом та з ближніми – не може бути подолана жодною зброєю.

Наші захисники! За всіх вас ми особливо молимося в цей час. Всемогутній Господь, Пречиста Діва Марія і всі святі нехай оберігають вас і захищають від зла, надихають на боротьбу аж до перемоги.

Надзвичайна вдячність медикам, які у цих важких обставинах рятують людські життя.

Подяка всім, хто у будь-який спосіб докладає зусилля для досягнення нашої перемоги!

Закликаю на всіх вас благословення Всевишнього Бога і благодать Його нехай перебуває з вами!

Боже Великий, Єдиний, нам Україну храни!

Джерело