Київська православна богословська академія

Помолившись, привітали медичних працівників

У День медичного працівника, 19 червня 2022 року, у тисячолітньому Софійському соборі столиці пройшла духовна мистецька подія «Музична молитва за українських медиків».

Захід відбувся з ініціативи Міністра охорони здоров‘я України Віктора Ляшка за участі й підтримки Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій.

На сьогоднішній день медичний фронт є однією з найважливіших ділянок боротьби за життя та майбутнє нашої країни. У час війни система охорони здоров’я та увесь медичний персонал, працюючи понаднормово в умовах небезпеки, відчуває колосальне психоемоційне навантаження і тому потребує всебічної, в тому числі духовної та моральної підтримки.

З благословіння Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія у заході взяв участь ректор Київської православної богословської академії, професор протоієрей Олександр Трофимлюк, якого супроводжував проректор з наукової роботи КПБА протоієрей Віталій Клос та клірик Свято-Покровського собору міста Києва протоієрей Михайло Павлюк.

Вітаючи шановних медичних працівників, отець Олександр побажав їм від Всещедрого Бога, Якого ми називаємо Лікарем душ і тіл, міцного здоров‘я, сімейного затишку та кріпкості сил.

«Бути лікарем, бути медичним працівником – це не лише обрати фах, обрати професію та виконувати відповідні обов‘язки. Це насамперед служити людству, служити людяності. Ми схиляємо голови і висловлюємо велику вдячність усім медикам, які щодня рятують життя тисячам наших співгромадян, особливо у важкі часи війни», – наголосив отець ректор.

Протоієрей Олександр Трофимлюк запевнив присутніх, що в день відзначення цього свята під час богослужінь у всіх храмах Православної Церкви України лунали особливі молитви за українських лікарів, медичних сестер та інших працівників охорони здоров’я.