Київська православна богословська академія

Відбувся круглий стіл, присвячений святителю Арсенію Мацієвичу

16.02.2023 р. у Київській православній богословській академії відбувся щорічний круглий стіл на тему: "Святитель Петро Могила і його сподвижники", присвячений великому подвижнику благочестя святителю Арсенію Мацієвичу (1697-1772 рр.).


Захід організовано кафедрою церковно-практичних дисциплін. Модераторами наукової дискусії стали проректор з наукової роботи протоієрей Віталій Клос і завідувач кафедри Святослав Михайлович Чокалюк.
Важливі питання української еліти та стійкості в істині незважаючи навіть на сильних світу цього, ув'язнення, катування і мученицьку смерть, різницю між українцями й московитами, як в минулому, так і сьогодні та багато інших цікавих смислів обговорили разом із Святославом Михайловичем Чокалюком, який виступив із вступним словом акцентуючи увагу на боротьбі українського духовенства проти московського засилля, Світланою Романівною Кагамлик, яка мала головну доповідь про постать святителя Арсенія в контексті епохи, Олександром Назаровичем Саганом, який закцентував увагу присутніх на неканонічності засудження Синодом за поданням Катерини українського борця за істину митрополита-мученика Арсенія та інших незгідних, протоієреєм Віталієм Клосом, який зосередив увагу присутніх на боротьбі святителя Арсенія та українського духовенства проти секуляризації церковних маєтностей, протоієреєм Іваном Сидором, Сергієм Івановичем Присухіним, Іриною Миколаївною Преловською, протоієреєм Миколаєм Лагодичем, викладачами, аспірантами і магістрантами КПБА, всіма хто в Україні та за її межами, але долучився онлайн.


Синод, який засудив митрополита Арсенія, з плином часу його ж і канонізував.
Імператриця ж Катерина, яка сильно боялася святителя Арсенія за життя померла в страшних муках, як і пророкував їй великий ієрарх.
Ніхто з людей не може позбавити благодаті священства, ні Синод, ні патріарх, тим більше, якщо вони виконують політичні вказівки (в конкретній ситуації кремля). Дух Святий діє ж не за вказівками, й Бог бачить серце кожного й дає благодать всім, хто здатний прийняти.


Незгладимість таїнства священства є відомою аксіомою для кожного, хто має хоча б елементарні богословські знання або ж навчався в духовних семінаріях чи академіях.
Круглий стіл присвячений святителю Арсенію Мацієвичу пройшов у активному обговоренні й багатьох інших важливих для нашого сьогодення питань.