Київська православна богословська академія

Анатолій Матвієнко прочитав у КПБА публічну лекцію «Майбутнє Європи з позицій моральних цінностей»

15 березня 2018 року року в актовій залі Київської православної богословської академії відбувся черговий захід в рамках проекту «Публічний лекторій» - спільної ініціативи КПБА та Громадського дослідницького інституту «Відповідальне суспільство».

Цього разу публічну лекцію «Майбутнє Європи з позицій моральних цінностей» прочитав народний депутат України шести скликань, голова Парламентської асамблеї ГУАМ, член Парламентської асамблеї України та Республіки Польща, доктор політичних наук Анатолій Сергійович Матвієнко.

Доповідача представив перший проректор КПБА протоієрей Олександр Трофимлюк.

У своєму виступі А. Матвієнко, зокрема, звернув увагу, що в основі повоєнного концепту об’єднаної Європи лежали передусім не економічні мотиви, а християнські цінності примирення та прощення. Саме від того, чи залишаться ці та інші моральні цінності домінуючими в Європейському Союзі, і залежить майбутнє Європи.

Досвідчений парламентар та науковець зупинився також на причинах сучасного ускладнення відносин нашої країни з Польщею та Угорщиною. Окрему увагу було приділено питанням формування в Україні та Європі ціннісно-орієнтованої еліти, а також таких загальноєвропейських проблем еліт як популізм та «прагнення ренти».

Полемічний стиль публічної лекції викликав багато запитань у присутніх, на які Анатолій Матвієнко відповідав більш як годину.

Раніше публічні лекції у Київській православній богословській академії прочитали історик Олександр Палій, публіцист Сергій Грабовський, фахівець з комунікацій Лідія Смола, доктор фізико-математичних наук і перекладач Максим Стріха, фінансист Олександр Сугоняко, народний депутат України та доктор економічних наук Михайло Довбенко.

За матеріалами сайту andriymatsola.org
Фото – свящ. Іван Сидор

 

© Київська православна богословська академія: офіційний сайт провідного закладу вищої духовної освіти України