Київська православна богословська академія

Юнгіанське прочитання текстів. На прикладі драматургії Лесі Українки

12 грудня 2019 р. в Київській православній богословській академії в рамках проекту «Публічний лекторій» лекцію «Юнгіанське прочитання текстів. На прикладі драматургії Лесі Українки» прочитала сучасна українська письменниця та перекладачка Євгенія Кононенко.

Лектор розтлумачила творчість національної поетеси із залученням апарату аналітичної психології, створеної швейцарським психологом і культурологом Карлом Густавом Юнгом (1875-1961).

Пані Євгенія зазначила, що українські літературознавці неодноразово озвучували ідею, що в усіх драмах Лесі Українки діє одна й та сама жінка, яка є Alter Ego поетеси: тої жінки, якою поетеса була в період написання драми. Адже ця жінка еволюціонує.

Письменниця зауважила на розгляді декількох основних драматичних творів Лесі Українки в хронологічному порядку - центральна героїня в творах стає все більшою мірою свідомою, позбуваючись одержимості й здобуваючи мудрість.

Тобто, якщо вдаватися до апарату аналітичної психології, героїня Лесі Українки – від Міріам до Мавки – проходить болісний і драматичний шлях самопізнання по усвідомленню своєї тіні, тої недосяжної частини власної психіки, яка визначає поведінку людини більшою мірою, ніж її «я».

"Немає сумніву, ініціатором психічного життя героїнь Лесі Українки виступає їхня найглибша суб’єктивність, їхня самість. Головною мотивацією їхніх вчинків виступає ніякою мірою не власна вигода і не страх, а глибинні імпульси чинити саме так, як, на їхню думку, треба поводитися згідно з Божою волею" - розповіла пані Євгенія.

Після цікавої доповіді відбулася жвава дискусія.

Прес-служба КПБА

© Київська православна богословська академія: офіційний сайт провідного закладу вищої духовної освіти України