Друк

На «Публічному лекторії» КПБА виступив Максим Стріха

8 лютого 2018 р., з благословення ректора Київської православної богословської академії митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія, в актовій залі столичного закладу вищої духовної освіти відбулося чергове засідання «Публічного лекторію КПБА».
Лекцію на тему: «Данте. Світ. Україна» провів заступник міністра освіти і науки України, доктор фізико-математичних наук, відомий перекладач Максим Віталійович Стріха.
Максим Віталійович розкрив перед аудиторією КПБА світ відомого італійського поета, богослова і мислителя Данте Аліг’єрі. Слухачі мали чудову нагоду насолодитися літературним екскурсом і порівняльною характеристикою впливу Данте на творчу спадщину видатних українських письменників: Тараса Шевченка, Лесі Українки, Івана Франка та ін. Окрему увагу було зосереджено на історії створення і якості перекладів творів Данте Аліг’єрі в Російській імперії, радянські часи і сучасній Україні
Завершилося засідання відповідями на запитання. Максим Стріха як автор кращого сучасного перекладу «Божественної комедії» Данте Аліг’єрі українською мовою подарував книги з автографами студентам, викладачам та для бібліотеки КПБА.
Участь у лекції взяли перший проректор протоієрей Олександр Трофимлюк, викладачі, аспіранти і студенти КПБА та запрошені гості.

Як повідомлялося, 1 грудня 2017 року в Київській православній богословській академії був розпочатий проект «Публічний лекторій КПБА».
Мета таких відкритих лекцій – ширше і всебічне відкриття духовного та інтелектуального потенціалу Академії для українського суспільства. Програма відкритих публічних лекцій опирається на традиції святителя Петра Могили та його послідовників, які піднімали освітній і духовний рівень держави.
До таких лекцій залучаються провідні науковці та ексклюзивні фахівці з України та інших країн.


Прес-служба КПБА

Поширити у соцмережах