Друк

В Інституті філології КНУ ім. Т. Шевченка освячено Музей-кімнату імені Олеся Гончара

3 квітня – День Олеся Гончара. Цьогоріч вся Україна святкує сторіччя письменника. Урочистості з нагоди відзначення Дня народження геніального українського класика розпочалися з символічної локації – Музею-кімнати імені Олеся Гончара, яку відкрили в Інституті філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
На відкритті в епіцентрі уваги – Валентина Данилівна, дружина Олеся Терентійовича. Саме вона із онуками доклали найбільших зусиль для того, щоб кожен міг відчути дух письменника, який, на жаль, вже не серед нас.
Вітальне слово на відкритті виголосив директор Інституту філології Григорій Семенюк. Григорій Фокович наголосив, що це велика честь, епохальна подія для Інституту філології і Шевченкового університету загалом стати своєрідною духовною домівкою пам'яті Олеся Гончара, куди зможуть приходити повсякчас молодь і гуртувати свій дух, слово для розбудови своєї країни.
Серед учасників урочистостей з нагоди ювілею письменника – Міністр культури України Євген Нищук, його заступник Юрій Рибачук, ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка академік Леонід Губерський та ін.
Вшанування Олеся Терентійовича було не лише словесне, але й молитовне. Проректор з наукової роботи Київської православної богословської академії протоієрей Віталій Клос та братія Михайлівського Золотоверхого монастиря освятили музей-кімнату. Православне духовенство разом із викладачами, студентами, поважними гостями помолилися, таким чином згадуючи настанову класика «берегти собори своїх душ».
Насельник Михайлівського монастиря архімандрит Лаврентій на відкритті зауважив, що написане з Богом, із світлом добра, ніколи не зникне, що «Собор» Олеся Гончара є національним надбанням, утвердженням духовності нашого народу. Архімандрит благословив усіх присутніх на продовження місійної роботи – розвитку культури та подякував тим, які змогли створити письменницький куточок у стінах храму науки.
Відзначення ювілею продовжилося урочистим засіданням в актовій залі Інституту філології. Протоієрей Віталій Клос передав усім пристунім вітання та благословення від Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета та сказав про Промисел Господній у житті Олеся Гончара, який написавши в радянський час книгу "Собор" в незалежній Україні став головою фонду та одним з ініціаторів відродження Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря. Завершивши свій виступ о. Віталій подарував книги для музею та бібліотеки інституту філології. Зокрема книгу-альбом "Свято-Михайлівський Золотоверхий монастир" в якій згадується про Олеся Гончара.

Джерело

Поширити у соцмережах