Київська православна богословська академія

Томос від Вселенського Патріарха: можливості та перспективи автокефальної Церкви в Україні

23 травня 2018 року в молитовному залі Київської богословської семінарії відбулася зустріч з представником Української Православної Церкви Київського Патріархату, кандидатом богословських наук, старшим викладачем кафедри богослів’я та філософії КПБА дияконом Михаїлом Омельяном. З благословення першого проректора Київської православної богословської академії протоієрея Олександра Трофимлюка диякон Михаїл прочитав лекцію "Томос від Вселенського Патріарха: можливості та перспективи автокефальної Церкви в Україні". На зустрічі були присутні співробітники та викладачі семінарії, студенти бакалаврату та магістратури.

В ході зустрічі диякон Михаїл детально розповів, що таке автокефалія та як її отримували Церкви протягом історії. Наголосив, що автокефалія завжди проголошується самою Церквою, потім визнається іншими церквами. Також було роз’яснено, що таке Томос та його різновиди.

Диякон Михаїл зазначив, що питання автокефалії Української Помісної Православної Церкви піднімається неодноразово починаючи з проголошення Незалежності Україні. Пояснив, що звернення Президента України до Вселенського Патріарха щодо надання автокефалії не можна вважати втручанням держави у церковні справи, тому що не передбачає втручання у внутрішнє життя та рішення Церкви.

Крім того, диякон Михаїл навів контрагрументи щодо позиції Православної Церкви Московського Патріархату, частина якої виступає категорично проти надання автокефалії. Дав відповіді на запитання студентів та викладачів. Диякон Михаїл запевнив, що Українська Православна Церква Київського Патріархату і надалі буде відкритою до співробітництва та міжконфесійного діалогу й навів приклад успішного діалогу у Всеукраїнській Раді Церков та релігійних організацій.

Наприкінці зустрічі Ректор Київської богословської семінарії Руслан Хмиз подякував диякону Михаїлу за цікаву та змістовну зустріч та подарував книгу «Основи християнської віри» Джеймс М. Бойс.

Джерело