Київська православна богословська академія

Всеукраїнська наукова конференція «Державний орган у справах релігій в Україні: історія та сучасність»

20 червня 2018 року, в Національному університеті ім. Т. Шевченка, відбулась Всеукраїнська наукова конференція «Державний орган у справах релігій в Україні: історія та сучасність», приурочена до 100-річчя діяльності центрального органу виконавчої влади, який реалізує державну політику України у сфері релігії.
Організатором заходу виступив Департамент у справах релігій та національностей Міністерства культури України.
Зі словами вітання роботу зібрання відкрив заступник Глави Адміністрації Президента України Ростислав Павленко, який наголосив на важливості здійснюваної в усі часи Української держави політики у сфері релігії, її особливій актуальності на сучасному етапі суспільного розвитку, завданнях цієї політики, які потребують нагального вирішення за координації держави та участі всього загалу державних, наукових, експертних установ та інституцій громадянського суспільства, зокрема Церков і релігійних організацій України.
Захід відбувся за сприяння Комітету з питань культури і духовності Верховної Ради України, низки наукових установ, які здійснюють підготовку професійних кадрів спеціалістів для цієї сфери та забезпечують науковий супровід формування та реалізації державної політики України у сфері релігії, зокрема, Кафедри релігієзнавства Філософського факультету Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка, Відділення релігієзнавства Інституту філософії ім. Г.С. Сковороди НАН України, Кафедри культурології Факультету філософської освіти і науки Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова.
З благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета у роботі конференції взяли участь: проректор з наукової роботи КПБА проф. прот. Віталій Клос та учений секретар КПБА свящ. Сергій Колот. У науковому заході також брали участь професори КПБА О.Н. Саган, І.М. Преловська, військовий капелан прот. Михаїл Йосифчук.
Винесені на обговорення питання стосувались історичної ретроспективи діяльності в Україні державного органу у справах релігій, сучасних та історичних форм взаємодії державних та релігійних інституцій, актуальних питань державно-конфесійних та міжконфесійних відносин в Україні, інших важливих аспектів державної політики у сфері релігії, вирішення яких потребує належного інституційного забезпечення, зокрема існування державного органу у справах релігій на центральному рівні та його належного інституційного представлення на місцевому рівні в регіонах України.
Учасникам конференції була презентована видана Міністерством культури України збірка наукових матеріалів «25-річчя Української незалежності як історія релігійних свобод і світоглядного плюралізму: державні інституції та релігійні організації у пошуку моделей партнерства».

Джерело 

Фото - Ірина Преловська