Київська православна богословська академія

У КПБА відбувся науковий захід «Роль особистості в історії Церкви»

24 жовтня 2018 року у Залі засідань Вченої Ради Київської православної богословської академії відбувся загальноакадемічний науковий захід «Роль особистості в історії Церкви». Темою якого була постать першого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава (Скрипника). Захід було організовано кафедрою церковно-історичних і практичних дисциплін.

Традиційно захід розпочався з молитви. На початку роботи до усіх присутніх звернувся голова кафедри проф., к. н. з богосл. Чокалюк С. М.. Святослав Михайлович у своєму слові зазначив, що цей науковий захід є традиційним і щорічним круглим столом кафедри, який цього разу набув статусу загальнооакадемічного, у зв’язку з обраною темою обговорення. Ця тема була обрана невипадково, адже цього року відзначається 120-та річниця від дня його народження і 25-ті роковини з дня його упокоєння.

Після чого слово було надано головному доповідачу – к. н. з богосл., викладачу кафедри біблійних і філологічних дисциплін диякону Юрію Мигалю. У своїй доповіді він розкрив життєвий шлях першого українського Патріарха. Доповідь супроводжувалось презентацією зі фотографіями з життя Святійшого владики і особливо значущих місць у його житті.
Після основної доповіді своїми спогадами про Святійшого Патріарха Мстислава поділився, автор монографії про Патріарха Мстислава, проф., доктор богослів’я, викладач кафедри церковно-історичних і практичних дисциплін Степовик Д. В.. спогади викликали посилений інтерес і позитивні емоції у слухачів.
На останок з короткою доповіддю виступив гість наукового заходу – єпископ Вишгородський і Подільський Української Автокефальної Православної Церкви Володимир (Черпак), який розкрив значення Патріарха Мстислава у відроджені Української Автокефальної Православної Церкви і проголошення Київського Патріархату. Владика Володимир також розповів присутнім свої враження від спілкування зі спочилим Патріархом і поділився спогадами про їхнє знайомство.
Наприкінці відбулась жвава дискусія. Під час якої з уточненням виступив Перший проректор КПБА прот. Олександр Трофимлюк, який наголосив, що Патріарх Мстислав був єдиним Предстоятелем Української Автокефальної Церкви в Україні і в діаспорі.
Закінчилось наукове зібрання співом молитви «Достойно є»

© Київська православна богословська академія: офіційний сайт провідного закладу вищої духовної освіти України