Друк

Патріарший намісник освятив пам’ятник митрополиту Іларіону Огієнку у Житомирі

23 червня 2017 р. з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, Патріарший намісник, митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній відвідав місто Житомир, де у співслужінні єпископату та духовенства, звершив чин освячення пам’ятника видатному українцю, вченому, філологу, перекладачу – митрополиту Іларіону Огієнку.

Святкові урочистості розпочалися з подячного молебню у Свято-Михайлівському кафедральному соборі. Після молебня священнослужителі звершили освячення пам’ятника після чого Патріарший намісник відслужив Літію за спокій душі спочилого митрополита Іларіона (Огієнка).

Його Високопреосвященству співслужили: митрополит Львівський і Сокальський Димитрій, митрополит Хмельницький і Кам’янець-Подільський Антоній, керуючий справами Київської Патріархії архієпископ Вишгородського Агапіт, єпископ Житомирського і Овруцький Паїсій і численне духовенство Української Православної Церкви Київського Патріархату.

У спільній молитві, а також в урочистому заході взяли також участь: голова Житомирської обласної ради Володимир Ширма, його перший заступник Сергій Крамаренко, міський голова м. Житомир Сергій Сухомлин, депутати обласної ради та небайдужі житомиряни.

Пам’ятник митрополиту Іларіону Огієнку виготовлено за спонсорські кошти, а втілили його у життя житомирські скульптори.

Митрополит Епіфаній у зверненні до мирян наголосив: «Це була справді унікальна і універсальна постать у нашій історії. Бог дарував йому багато талантів і всі вони самовіддано й саможертовно були використані задля української справи. Написані ученим більш ніж півтори тисячі праць стосуються української історії, культури, мовознавства, літературознавства, філософії, історії церкви. Сьогодні важко переоцінити роль Огієнка як перекладача українською мовою величезного масиву богослужбової літератури і з-поміж цього – вершина перекладацької діяльності – повна україномовна Біблія. В цьому році виповнюється 55 років від її виходу у світ».

Голова обласної ради Володимир Ширма також привітав житомирян і всіх жителів області з цією знаменною подією.

Наприкінці заходу митрополит Епіфаній нагородив Патріаршими благословенними грамотами і орденами меценатів та творців пам’ятника видатному українському митрополиту Іларіону (Огієнку).

Також, на запрошення настоятеля Свято-Георгіївського ставропігійного храму м. Житомира архімандрита Кіріона Інасарідзе владики та духовенство відвідали українсько-грузинську парафію і поспілкувалися з прихожанами про життя і розвиток парафії.

Поширити у соцмережах