Друк

У Видубицькому монастирі вшанували пам’ять святої рівноапостольної Марії Магдалини (оновлено)

Вже стало доброю традицією щороку в день пам’яті святої Марії Магдалини 4-го серпня звершувати урочисті богослужіння в Георгіївському соборі Свято-Михайлівського Видубицького монастиря – в тому самому місці, де й знаходиться в цей день ікона рівноапостольної, написана на святій горі Афон з часточкою її мощей.

3 серпня 2017 р., напередодні дня пам'яті святої Марії Магдалини Патріарший намісник звершив вечірню з читанням акафіста до святої. Його Високопреосвященству співслужила монастирська братія у священному сані.
В сам день свята, 4 серпня 2017 р., урочисте богослужіння очолив Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.

Його Святості співслужив Патріарший намісник, митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній та понад двадцять архієреїв разом з численним духовенством.

За богослужінням молилася велика кількість богомольців, вірних, які звертаюся до святої кожен зі своїми молитовними проханнями.

У своєму слові Предстоятель Київського Патріархату сказав:

«В ім’я Отця і Сина, і Святого Духа.

Дорогі браття і сестри!

Вітаю вас зі святом на честь святої рівноапостольної Марії Магдалини, мироносиці. Свята Церква шанує пам’ять цієї мироносиці. В Євангелії про неї говориться, що вона була біснуватою. Була жінкою багатою, але біснуватою і Ісус Христос вигнав з неї сім бісів і вона так полюбила свого зцілителя Господа Ісуса Христа, що постійно Його супроводжувала і служила своїм майном не тільки Йому, а й ученикам, бо була багатою. Але цінність її полягає не в тому, що вона була багатою і служила майном Господу Ісусу Христу, а тим, що вона любила Його як Учителя і як зцілителя. І любов була настільки сильною, що коли апостоли, які клялись, що вони не залишать Господа і апостол Петро говорив, що і на смерть готовий піти, а потім перед служанкою відрікся, то Марія Магдалина не зреклася і не злякалася ні юдеїв, ні римських воїнів, а була при Хресті Господа Ісуса Христа.

Коли Господа розіп’яли і поклали Його в гріб, і поховали, то вона з любов’ю до Нього першою прийшла до гробу. Не апостол Петро, не Іоан, якого Господь любив, а прийшла першою Марія Магдалина, з якої Господь вигнав сім бісів. Для чого вона прийшла до гробу? Для того, щоб побачити воскреслого Господа? Ні. Вона прийшла помазати мертвого, а це значить, що на воскресіння вона не сподівалась, але Господь за любов і за її відданість явився їй першій і вона була апостолом для апостолів, тобто проповідувала Воскреслого Христа апостолам, які не повірили їй і тому Петро та Іоан побігли до гробу і бачили те, що говорили інші жони-мироносиці. Я хочу звернути увагу чому апостоли розбіглися, а жінки були на хресті і пішли помазати тіло Ісуса Христа, чому? А тому що любили більше ніж апостоли, бо жіноче серце здатне любити більше ніж чоловіче серце. Тому Господь і доручає матері виховувати своїх дітей, не батькові, а матері, тому що мати повинна вкласти в серце людини любов, а це головне для людини. Якщо в людині з дитинства закладена в серце любов, то ця людина буде доброю, тому що любов, яка знаходиться в її душі, в її серці завжди буде виявлятися ззовні в добрих справах: в любові до ближніх, насамперед в любові до своїх батьків, до свого народу, до своєї держави, до своєї землі. І ми це бачимо наяву, не тільки в історії, а ми й тепер бачимо. Хто йде помирати за українську землю? Ті, які мають любов до своєї Батьківщини, ось ці йдуть. А ті, які не мають цієї любові – тікають. Хто допомагає людям, які страждають від цієї війни? Ті, які люблять, а ті, які не люблять – не допомагають, бо вони думають тільки про себе. А той, хто любить, той думає про інших, тому що властивість любові зосереджуватися не на собі, бо це егоїзм, а любов завжди виявляється на когось, на інших.

Чому Господь, коли створив Адама, то сказав не добре бути чоловікові одному, чому не добре? А тому що немає кого любити. І тому створив Єву, щоб було кого любити, тому любов завжди виявляється та виливається на комусь і ми повинні дбати, щоб у нашому серці не вгасала любов. Бо якщо будемо в своєму серці мати любов і віру, то це є гарантія того, що Господь помилує і простить наші гріхи і ми обов’язково ввійдемо в Царство небесне, а якщо не будемо любити, то в Царство Боже ввійти не зможемо. Чому не зможемо? А тому що Царство небесне є Царство любові і той, хто не любить не може жити в такому середовищі святих, які люблять.

Згадайте притчу Ісуса Христа про покликаних на весілля. Чому господар викинув цього чоловіка, який прийшов не у весільній одежі, що значить весільна одежа? Прийшов без любові, то господар сказав зв’яжіть його і викиньте. Це означає, що якщо любові не будемо мати, то навіть якщо ввійшли в Царство небесне, то Господь викине, бо не може людина не любляча жити серед тих, які живуть в любові.

Тому приклад Марії Магдалини закликає нас до того, щоб ми любили один одного. І тоді, маючи віру в Господа Ісуса Христа, любов в серці, молимось, щоб Господь простив гріхи наші і Господь простить, і подарує нам Царство небесне, Царство вічне і не буде тоді даремним наше життя на землі. Богу нашому слава на віки віків» – сказав Святійший Патріарх Філарет.

Після завершення богослужіння та молебню до святої рівноапостольної Марії Магдалини Патріарший намісник подякував Святійшому Владиці та усьому духовенству, що приїхали до монастиря розділити радість свята. Після цього Патріарх Філарет поспілкувався із представниками ЗМІ, розповівши про шановану ікону та про те, як та завдяки кому вона потрапила у Видубицький монастир.

«Чому Видубицький монастир так урочисто святкує цю подію? Тому що наш благодійник і меценат Андрій Миколайович Мацола замовив на Афоні ікону Марії Магдалини і цю ікону з частичкою мощей святої Марії Магдалини привезли та подарували Афонські монахи Видубицькому монастирю. І ось ми упродовж декількох років святкуємо урочисто пам’ять святої Марії Магдалини на честь того, що тут ікона її написана на Афоні з мощами. Сьогодні тут зібрались до двадцяти архієреїв, духовенства багато, як бачите повний монастир віруючих, які вже звикли приходити у Видубицький монастир в цей день» – зазначив Патріарх.

Також Його Святість висловив подяку й меценатові: «Ми дякуємо Андрію Миколайовичу за те, що він нам став причиною такого свята. Треба сказати, що Андрій Миколайович благодійник монастиря не тільки в цьому, але він побудував іконостас в Катерининській церкві в Чернігові. Чернігівський храм святої Катерини віддали Київському Патріархату, але там не було іконостасу, а він побудував прекрасний іконостас. Також він займається побудовою іконостасу й в храмі святого Юрія Переможця у Видубицькому монастирі. Ви бачите зараз ще недобудований іконостас, але на наступний рік в день пам’яті Юрія Переможця ми сподіваємось з Божого благословення освятити цей іконостас.

Взагалі треба сказати, що Андрій Миколайович робить багато добрих вчинків: в Михайлівському монастирі відкрив реабілітаційний центр на свої кошти для тих, хто побував в АТО, отримав там пошкодження, не стільки тілесні, а скільки душевні. Тому в Михайлівському монастирі працюють лікарі-психологи, які лікують наших захисників.

Тому ми вдячні Андрію Миколайовичу і взагалі всім благодійникам, хто виявляє свою любов до українського народу, до постраждалих в ці тяжкі для України часи, коли йде агресивна війна з боку Росії проти України. Але правда з нами і ми все це знаємо, тому з нами Бог, а там де Бог там завжди буває перемога. Тому ми віримо, що будемо незабаром святкувати перемогу» – сказав Патріарх Філарет.

До собору ікона привезена стараннями мецената Андрія Миколайовича Мацоли.

Святиня перебуватиме у Видубицькому монастирі до 15 серпня 2017 р.

Довідка:
У Євангелії говориться, що Господь вигнав з Марії Магдалини сім бісів і з моменту зцілення вона почала нове життя: стала вірною ученицею Спасителя. Євангелист Лука вказує, що Марія Магдалина йшла за Господом, коли Він з апостолами проходив містами та селами Іудеї та Галілеї з проповіддю Божого Царства. Разом з благочестивими жінками вона служила Йому від статків своїх (Лк. 8: 1 – 3) і, безсумнівно, розділяла з апостолами благовісницькі труди, особливо серед жінок.
Перша в світі проповідь про Воскресіння Ісуса Христа належить саме їй, а також згідно із Переданням звичай дарувати один одному великодні яйця в день світлого Христового Воскресіння поширилася між християнами всього світу після того, як в Італії Марія Магдалина прийшла до імператора Тиверія й розповіла йому про життя, чудеса і вчення Христа, про Його неправедне засудження іудеями, про малодушність Пилата. Імператор засумнівався в чуді Воскресіння і попросив доказів. Тоді вона взяла яйце, і, подаючи його імператору, сказала: «Христос Воскрес». При цих словах біле яйце в руках імператора стало яскраво-червоним.
В одному древньому рукописному грецькому уставі, написаному на пергаменті, що зберігається в бібліотеці монастиря святої Анастасії поблизу Фессалонік (Солуня), поміщена молитва, що читається в день Святої Пасхи на освячення яєць та сиру, в якій вказується, що ігумен, роздаючи освячені яйця, говорить братії: «Так ми прийняли від святих отців, які зберегли цей звичай від самих часів апостольських, бо свята рівноапостольна Марія Магдалина перша показала віруючим приклад цього радісного жертвопринесення».
Православна Церква свято шанує пам’ять святої Марії Магдалини – жінки, покликаної Самим Господом від темряви до світла, від життя у гріху до істинного життя з Богом.
Приклад святої Марії Магдалини показує, що у кожної людини є можливість змінити своє життя.

Поширити у соцмережах