Друк

Богослужіння понеділка першого тижня Великого посту

Перший тиждень Великого посту відрізняється особливою суворістю, а храмове Богослужіння в ці дні – особливим покаянним настроєм та продовжуються довше, ніж звичайно.

19 лютого 2018 р., у понеділок першого тижня Великого посту, зранку, намісник Свято-Михайлівського Видубицького монастиря митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній очолив уставні богослужіння: Полуношницю, Утреню, Часи, Зображальні і Вечірню.

Цього ж дня, ввечері, Патріарший намісник звершив Велике повечір’я з читанням першої частини Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського. Усі богослужіння проходили у Спасо-Преображенському храмі Видубицького монастиря.

Його Високопреосвященству співслужила братія монастиря у священному сані.

Після Великого повечір’я митрополит Епіфаній виголосив проповідь, у якій, зокрема, зазначив, що «Церква пропонує ці святі дні посту як найсприятливіший час для покаяння, час духовного відродження і оновлення, адже "як неможливо, щоб вогонь горів у воді, так неможливе і покаяння без посту", – промовляє божественний Золотоуст. Будемо благати Господа, щоб подав нам силу і терпіння для достойного проведення посту і боротьби з гріхами. Розпочавши піст тілесний, покладемо початок посту духовному, в основі якого буде щире покаяння, бо "немає гріха, який би не простився, окрім гріха нерозкаяного", – говорить преподобний Ісаак Сирін. Це повинно спонукати нас ревно подвизатися у боротьбі з гріхом через покаяння і викорінення всього злого, що переповнює наше єство, терпіти страждання і скорботи, щоб почути божественні слова: "Воістину будеш зі Мною, коли Я прийду в славі Моїй". Амінь».

Поширити у соцмережах