Київська православна богословська академія

Патріарше богослужіння у храмі Успіння Пресвятої Богородиці (Пирогощі)

29 квітня 2018 р., у четверту неділю після Пасхи, свята Православна Церква згадує подію описану в Євангелії від Іоана Богослова, про зцілення Ісусом Христом розслабленого.

Напередодні, в суботу, Патріарший намісник митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній звершив Всенічне бдіння у Свято-Преображенському храмі Видубицького монастиря. Його Високопреосвященству співслужила братія монастиря у священному сані.

У недільний день Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну Літургію у храмі Успіння Пресвятої Богородиці (Пирогощі).

Цього дня виповнюється 20 років з часу освячення відбудованого храму Святійшим Патріархом Філаретом.

Перед богослужінням Предстоятеля на території храму із запашним короваєм зустріли діти і парафіяни.

За Божественною Літургією Його Святості співслужили: Патріарший намісник, митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній, керуючий справами Київської Патріархії архієпископ Вишгородський Агапіт, вікарій Київської єпархії архієпископ Богуславський Олександр, намісник Свято-Феодосійського монастиря архімандрит Макарій, старший священик храму протоієрей Федір Вархоляк, настоятель храму Миколи Притиски протоієрей Олег Маланяк, голова Синодального відділу з духовного виховання в місцях позбавлення волі протоієрей Павло Основенко, а також штатне і запрошене духовенство.

Після богослужіння Патріарх Філарет привітав храмове духовенство і громаду з 20-ю річницею з часу освячення храму. Також Святійший владика виголосив проповідь на тему євангельського читання.

Після заамвонної молитви все духовенство вийшло на середину храму, де було відслужено молебень за створення в Україні єдиної Помісної Православної Церкви.

Після цього архієпископ Олександр виголосив подячне слово Святійшому Патріарху за візит, а також за молитви і підтримку парафії. Протоієрей Федір Вархоляк та подарував Його Святості просфору і букет квітів.

Закінчилось святкове богослужіння уставним многоліттям.

© Київська православна богословська академія: офіційний сайт провідного закладу вищої духовної освіти України