Київська православна богословська академія

Зішестя Святого Духа, П'ятидесятниця

16 червня 2019 року, в тиждень 8-ий після Пасхи, день Святої Трійці чи свято П'ятидесятниці, ректор КПБА професор протоієрей звершив велику вечірню та Божественну літургію у Свято-Покровському соборі Солом‘янського району міста Києва.

За святковим богослужінням ректору КПБА співслужили клірики Свято-Покровському собору: протоієрей Ярослав Романчук, завідувач кафедри біблійних і філологічних наук КПБА; священик Михайло Павлюк; священик Андрій Григораш; протодиякон Богдан Гайдай; диякон Микола Кучер.

Після Літургії були прочитані особливі колінопреклонні молитви, звернені до Святої Трійці, та звершено славлення свята, за якому соборно була проспівана молитва «Царю Небесний».

Настоятель собору привітав свою паству зі святом Святої Трійці чи П'ятидесятниці та звернувся до віруючих зі словом проповіді. Протоієрей Олександр зазначив, що «на п’ятдесятий день після свята Пасхи виповнюється обіцянка Христа – на святих апостолів у вигляді вогненних язиків сходить Святий Дух. Ця подія стала поворотним пунктом у світовій історії, адже з нею пов’язане заснування Церкви Христової та утвердження християнської віри. У сьогоднішньому святі звершилося домобудівництво Боже: плоди спасительної Христової жертви й триденного воскресіння стали доступними нам через дію благодаті Святого Духа. У цій троїчній дії усіх Осіб Пресвятої Тройці являється нам Істинний Бог, Який дарує нам причастя Свого Божественного життя у спільності любові.»

У такій самій спільності очікуваної радості зібралася на сьогоднішнє торжество солом’янська парафія. Після прочитання колінопреклонних молитов святителя Василя Великого, які становили головну особливість сьогоднішнього богослужіння, настоятель храму протоієрей Олександр Трофимлюк привітав усіх зі святом і побажав, щоб кожна спільна зустріч на молитві в Покровському соборі була повторенням події у Сіонській горниці, з якої кожен понесе благодать Божу «до всіх народів, хрестячи їх в Ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа» (Мф. 28: 19).

Фото: Андрій Драпак
Прес-служба КПБА

© Київська православна богословська академія: офіційний сайт провідного закладу вищої духовної освіти України